Klimatyzacja

Poruszamy tutaj kwestie remontów, budowy i aranżacji domów. Rozmawiamy też o ogrodzie i wymieniamy się poradami dotyczącymi dbania o przydomową zieleń.
Tłeś

Klimatyzacja

Post autor: Tłeś »

Słuchajcie, wiem, że właściwie jest już po sezonie, jeśli chodzi o klimatyzację i tak dalej, ale podjęliśmy z mężem właśnie decyzję o tym, żeby przed kolejnym latem zainwestować w klimatyzację, bo nasze mieszkanie jest mocno nasłonecznione i w cieplejsze dni nie da się żyć. Zastanawiamy się, czy takie przenośne klimatyzatory się sprawdzają? Znaleźliśmy kilka interesujących nas modeli w sklepie https://crsklep.pl dajcie znać, jeśli macie jakieś doświadczenia :)
Likazal0

Re: Klimatyzacja

Post autor: Likazal0 »

Tłeś pisze: ↑10 wrz 2021, 23:28 Słuchajcie, wiem, że właściwie jest już po sezonie, jeśli chodzi o klimatyzację i tak dalej, ale podjęliśmy z mężem właśnie decyzję o tym, żeby przed kolejnym latem zainwestować w klimatyzację, bo nasze mieszkanie jest mocno nasłonecznione i w cieplejsze dni nie da się żyć. Zastanawiamy się, czy takie przenośne klimatyzatory się sprawdzają? Znaleźliśmy kilka interesujących nas modeli w sklepie https://crsklep.pl dajcie znać, jeśli macie jakieś doświadczenia :)
Właśnie po sezonie to najlepiej jest zakładać bo wyjdzie wam około 20-30% taniej. Tak doradziła mi sama firma instalacyjna z Żywca https://walusiakroczyny.pl/klimatyzacja/zywiec/. Mówi, że w tym okresie spada cena klimatyzatorów.
Paulinka

Re: Klimatyzacja

Post autor: Paulinka »

Wiesz co, nie uważam, że klimatyzatory przenośne to dobre rozwiązanie. Jak mam być szczera, to chyba najgorsze z możliwych. Dlaczego ? Pobierają dużo energii i są bardzo głośne + wymagają do tego wyprowadzenia gdzieś ciepła, zwykle przez okno, więc jednocześnie "odpompowujesz ciepłe powietrze" i wpuszczasz ciepłe powietrze z zewnątrz.

Najlepszym rozwiązaniem, ale oczywiście znacznie droższym jest klasyczna instalacja klimatyzacji domowej/biurowej - split lub multisplit. Na Twoim miejscu zainwestowałabym właśnie w ten rodzaj klimatyzacji. Pewnie zimą jest nieco taniej, ale o to zapytaj firmy, która montuje takie coś: https://www.ventix.pl/
ODPOWIEDZ