Klimatyzacja w bloku – jak ją wybrać, zamontować, ile kosztuje?

Poruszamy tutaj kwestie remontów, budowy i aranżacji domów. Rozmawiamy też o ogrodzie i wymieniamy się poradami dotyczącymi dbania o przydomową zieleń.
Awatar użytkownika
Sofroniusz-82
Posty: 0
Rejestracja: 12 mar 2022, 4:02

Klimatyzacja w bloku – jak ją wybrać, zamontować, ile kosztuje?

Post autor: Sofroniusz-82 »

Czy klimatyzacja w bloku ma sens? Nie wiem czy w ogóle jest możliwość zainstalowania czegoś takiego, ani czy w bloku taka klimatyzacja jest wydajna. I czy to nie przeszkadza sąsiadom? Czy ktoś z Was ma klimatyzację w bloku? Jak dużo płacicie za prąd gdy używacie jej kilka godzin dziennie? Jak wygląda taki montaż klimatyzacji w bloku? I ile on może trwać?
Awatar użytkownika
Cezary-79
Posty: 0
Rejestracja: 22 mar 2022, 20:16

Re: Klimatyzacja w bloku – jak ją wybrać, zamontować, ile kosztuje?

Post autor: Cezary-79 »

Zmiany klimatyczne spowodowały, że letnie upały w Polsce są standardem. Jest to szczególnie uciążliwe w miastach, gdzie gęsta zabudowa sprawia, że ciepło jest jeszcze bardziej odczuwalne, dlatego klimatyzator staje się jednym z podstawowych elementów wyposażenia wnętrz, zwłaszcza w miastach, gdzie w okresie wiosenno-letnim odczuwalna temperatura jest zwykle znacznie wyższa niż temperatura powietrza. Klimatyzacja w mieszkaniu w bloku to sposób na schłodzenie pomieszczeń, ale także na ich szansa ogrzanie w okresach przejściowych, gdy centralne ogrzewanie jeszcze nie działa, a temperatury na zewnątrz spadają do kilku stopni.
ODPOWIEDZ