Mieszkanie na ostatnim piętrze - duchota latem!

Poruszamy tutaj kwestie remontów, budowy i aranżacji domów. Rozmawiamy też o ogrodzie i wymieniamy się poradami dotyczącymi dbania o przydomową zieleń.
Awatar użytkownika
Bogumiła1993
Posty: 0
Rejestracja: 20 cze 2021, 3:23

Mieszkanie na ostatnim piętrze - duchota latem!

Post autor: Bogumiła1993 »

Cześć! Mieszkamy z chłopakiem w mieszkaniu w Łodzi na "Manhatanie". Mieszkanie jest na ostatnim piętrze wieżowca i odziedziczyłam je po babci. Widok jest niesamowity a dzięki windzie w sumie wysokość nie stanowi problemu tylko atut. Jest tylko jeden problem. Latem jest strasznie gorąco! I pytanie do Was - czy klimatyzacja w mieszkaniu to realny temat? Bo wiem, że w domku na pewno, ale co do mieszkań nie jestem pewna... Pomóżcie proszę!
Antoś

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze - duchota latem!

Post autor: Antoś »

Oczywiście, że klimatyzacja w mieszkaniu to dobre rozwiązanie, zwłaszcza na ostatnim piętrze, gdzie latem jest najgoręcej, a zimą najzimniej. Of course - bardzo upraszczając sytuację :)

Myślę, że chyba najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z firmą, która montuje i serwisuje takie instalacje, np.: https://www.ventixserwis.pl/. Podpowiedzą Ci jaki byłby koszt takiej inwestycji i czy wiązałoby się z większym remontem. Na pewno zimą będzie taniej wdrażać klimatyzację. A biorąc pod uwagę inflację, to im szybciej to tym lepiej. Ja bym się na Twoim miejscu nie zastanawiał ani momentu.
ODPOWIEDZ