montaż pompy ciepła

Poruszamy tutaj kwestie remontów, budowy i aranżacji domów. Rozmawiamy też o ogrodzie i wymieniamy się poradami dotyczącymi dbania o przydomową zieleń.
Awatar użytkownika
Miłosław1995
Posty: 0
Rejestracja: 20 paź 2022, 21:50

montaż pompy ciepła

Post autor: Miłosław1995 »

Orientujecie się może, od czego zależy cena pompy ciepła? Przeglądałem sobie różne oferty firm zajmujących się montażem i różnice w cenach potrafią być dość spore. Ja prawdopodobnie w przyszłym roku zdecyduję się finalnie na montaż, bo i tak już wystarczająco długo się nad tym zastanawiam. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy od montażu?
sylwek79

Re: montaż pompy ciepła

Post autor: sylwek79 »

Cena pompy zależy od rodzaju wymiennika, producenta i rodzaju budowy. Najdroższe, ale też najbardziej efektywne energetycznie są gruntowe pompy ciepła. Urządzenia o mniejszej sprawności, ale znacznie tańsze to powietrzne pompy ciepła. Montaż możesz zlecić firmie znalezionej w wyszukiwarce, albo zrobić wszystko sam (poza połączeniem chłodniczym rzecz jasna). Pamiętaj, że gdy zdecydujesz się na inwestycję, będzie Ci się należeć dofinansowanie do pomp ciepła. Warto trochę o tym poczytać, bo można na prawdę sporo zaoszczędzić.
ODPOWIEDZ