Pieczenie i dekorowanie ciast

Odkryłeś nowe hobby, o którym chcesz opowiedzieć innym? Szukasz osób podzielających Twoje zainteresowania? Napisz, co Ci w duszy gra i znajdź bratnią duszę!
Awatar użytkownika
Maryna
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2021, 14:03

Pieczenie i dekorowanie ciast

Post autor: Maryna »

Hej, chciałam się wam pochwalić, że odkryłam w sobie zupełnie nowe hobby, a mianowicie pieczenie i dekorowanie ciast oraz różnych małych wypieków. Kiedyś coś mnie podkusiło, żebym kupiła papilotki do pieczenia, a potem to już oszalałam dosłownie. Dosyć często nawet zamawiam różne ozdoby na ciasta i tym podobne dodatki. Czy ktoś z was też ma takie zainteresowania?
Żmijka

Re: Pieczenie i dekorowanie ciast

Post autor: Żmijka »

Suszone owoce takie jak figi, daktyle czy morele mogą być wspaniałym dodatkiem do świątecznych ciast i ciasteczek. Dodają one naturalnej słodyczy, tekstury oraz nuty owocowej świeżości. Można je wykorzystać zarówno w nadzieniach, jak i w cieście. Przydatne porady na temat wyboru i przygotowania suszonych owoców do świątecznych wypieków dostępne są na stronie https://www.77400.pl/artykul-4media/251 ... -przyprawy i to są istotne sprawy.
Korkowa

Re: Pieczenie i dekorowanie ciast

Post autor: Korkowa »

Nowoczesne podejście do polskich ciast świątecznych często wiąże się z eksperymentowaniem z formą i prezentacją, jak widać na https://gazetakolobrzeska.pl/wspolczesn ... atecznych/ . Klasyczne pierniki, które zwykle przybierają formę ciasteczek, mogą zostać przekształcone w eleganckie torty piernikowe, ozdobione nowoczesnymi technikami cukierniczymi. Takie innowacje nie tylko zachwycają smakiem, ale również wyglądem, przyciągając wzrok i smakoszy.
Wioletta

Re: Pieczenie i dekorowanie ciast

Post autor: Wioletta »

Trudno nie zgodzić się waszymi komentarzami. W dzisiejszych czasach widać jak bardzo mocno poszły ceny produktów spożywczych. Jeszcze gorzej jest jak zajrzymy do oferty cukierni gdzie przy okazji znajdziemy też niższą jakość niż wcześniej. Stąd też tak duża motywacja u niektórych by nauczyć się w końcu piec ciasta. W zasadzie nie jest to jakieś skomplikowane, potrzeba poznać podstawy i kierować się paroma zasadami. W kwestii samych przepisów to warto zajrzeć chociażby tutaj - https://uwielbiam.pl/przepis/szarlotka-z-beza Wykorzystanie świeżych owoców to świetne podejście, szczególnie w sezonie letnim gdzie mamy ich największy wybór.
ODPOWIEDZ