Pisanie pracy naukowej

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie w innym dziale? Wejdź tutaj i napisz czego potrzebujesz.
Awatar użytkownika
fabiana-98
Posty: 0
Rejestracja: 11 cze 2022, 23:10

Pisanie pracy naukowej

Post autor: fabiana-98 »

Cześć! Jak wspominacie pisanie swoich prac naukowych? Jestem bardzo ciekawa, bo dla niektórych to coś naprawdę trudnego, a dla innych niekoniecznie, a nawet może i przyjemność. Co było według was najtrudniejsze? Ja bez mrugnięcia okiem postawiłabym na analizy statystyczne i wiem, że wiele osób się ze mną zgodzi. Chyba że wy uznajecie coś innego za bardziej skomplikowane?
Awatar użytkownika
Wolimir86
Posty: 0
Rejestracja: 16 lut 2022, 11:45

Re: Pisanie pracy naukowej

Post autor: Wolimir86 »

Co do analiz to oczywiście się zgadzam, ale mi trudność sprawiło też tworzenie ankiet online. Czasami po prostu nie wiedziałem w jaki sposób konstruować pytania, żeby uzyskać jak najdokładniejszą odpowiedź, miałem też problem z otwartymi pytaniami, z metryczką, dużo tego było w każdym razie. No ale z niewielką pomocą wszystko udało się zrobić i miałem spokój ;)
Awatar użytkownika
Norman73
Posty: 0
Rejestracja: 10 kwie 2022, 11:39

Re: Pisanie pracy naukowej

Post autor: Norman73 »

A zlecaliście może komuś korektę językową prac naukowych, które napisaliście? Wydaje mi się, że mało kto zdaje sobie sprawę jak istotne jest to, żeby w pracy nie było żadnych błędów i nie mówię tylko o ortograficznych, ale też interpunkcyjnych, stylistycznych czy nawet językowych. Jeśli ich nie ma to wtedy można uznać, że praca została dobrze napisana. Zgadzacie się?
ODPOWIEDZ